Верея изигра добър мач , но завърши 1:1 при домакинството си на Дунав в среща от 9 - я кръг на Първа лига на стадион Трейс Арена.

Гостите от Русе изравниха в самия край на мача.

Двубоят започна с атаки към двете врати и още в 4-ата минута Балджийски от гостите стрекя, но топката премина покрай вратата на домакините.

В 11 - та минута Верея откри резултата. Майкъл Тевия намери с перфектен извеждащ пас в предни позиции Милан Вушурович, черногорецът си пое отлично топката, надбяга Божидар Васев и с техничен удар прати топката в мрежата на Станислав Антонов.

В ответната атака след удар на Коконов топката намери гредата на вратата на Верея. В 37 - ата минута Денислав Станчев отпарви диагонален удар , но Антонов улови топката.

Така на полувремето старозагорският тим се оттегли с един гол аванс.

Гостите започнаха по - активно второто полувреме и в 50 - ата минута Бранимир Костадинов изпрати топката встрани от вратата на Верея.

В 55-ата след удар на Станоев стреля опасно , но вратаря на Верея Георги Георгиев с е намеси и изби в корнер. След неговото изпълнение стражът на старозагорци спаси удар на Мартин Ковачев.
В 56 - та минута Антон Огнянов се възползват грешка на защитникът на Дунав Георги Динков, но не успя да порази вратата за втори път.

В 81-ата минута Антон Огнянов за пореден път нахлу опасно, този път отляво, но под ъгъл, и Станислав Антонов парира удара му.

В 86-ата минута гостите изравниха резултата. Мартин Ковачев с удар по земята порази вратата на Верея и изравни резултата – 1:1.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 1:1

1:0 Милан Вушорович 11, 1:1 Мартин Ковачев 86

ВЕРЕЯ: 27 Георги Георгиев,33 Емил Йоргенсен, 6 Иво Иванов, 3 Теофилос Курупис, 8 Денислав Станчев, 16 Билел Малек /84-Здравко Илиев/, 10 Антон Огнянов, 88 Майкъл Тевия, 24 Сейдина Диара, 11 Милан Вушорович, 15 Денис Василиев

Старши треньор - Небойша Лекич

ДУНАВ: 86 Станислав Антонов, 14 Божидар Васев, 16 Мартин Ковачев, 5 Георги Динков, 4 Петър Патев, 31 Красимир Станоев, 17 Иван Коконов /66-Даниел Пехливанов/, 25 Борислав Балджийски, 77 Бранимир Костадинов /54-Ахмед Ахмедов/, 98 Светослав Ковачев, 24 Мухамаду Ндиайе