Верея стартира с равенство новото първенство в Първа професионална лига. В мач от 1-ия кръг на новия сезон възпитаниците на Илиан Илиев завършиха 0:0 с Берое в дербито на Стара Загора.

Срещата се забави почти 30 минути, тъй като осветлението на стадион "Берое" не позволяваше мачът да започне, след като един от прожекторите не работеше.

През първата част пропуски за Верея направиха Валери Домовчийски и Здравко Илиев.

През второто полувреме двата тима продължиха да се борят, но голови положения почти липсваха. Верея остана с човек по-малко в 80-ата минута, след като Мирослав Енчев получи втори жълт картон и остави съотборниците си в намален състав.

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ - 0:0

Берое: 12. Перниш, 2. Виданов, 3. Желев, 4. Като, 7. Райнов, 10. Цонев, 11. Фиртулеску (57' - 21. Негрут), 15. Динков, 28. Пенев (к) (88' - 20. Матеус), 77. Еуженио, 91. Почански (83' - 27. Станчев)
Старши треньор: Александър Томаш

Верея: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 15. Костадин Слаев, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим Бен Джемиа, 20. Венцислав Бенгюзов (73' - 16. Витанов), 10. Елиаш Да Силва (к) (64' - 9. Мехди Фенуш), 7. Георги Андонов, 8. Осман Балде, 26. Селим Керкар, 17. Валери Домовчийски (84' - 23. Мунин)
Старши треньор: Илиан Илиев

Жълти картони: Като, Еуженио, Цонев, Динков, (Берое); Енчев, Керкар, Бен Джамиа (Верея)

Червен картон: Енчев (Верея)

Главен съдия: Георги Кабаков (Пловдив)