Верея загуби с 0:2 домакинството си от Левски в последния 36 - ти кръг на Първа лига. Старозагорският тим завърши шампионата на престижното шесто място и Верея записа най - доброто си класиране в елита на българския футбол.

Въпреки че гостите от София контролираха повече топката не създадоха положения през първото полувреме.

Ривалдиньо и Васил Панайотов отправиха два неточни удара в началото на срещата, а Роман Прохазка би над гредата при добър шанс от границата на наказателното поле в 24-ата минута.

Малко по-късно Даниел Наумов отби втори опасен удар на Прохазка, този път с глава, а Панайотов и Антонио Вутов пропуснаха да завършат атака на "сините" в 37-ата минута.

Левски продължи да доминира през второто полувреме и в 60-ата минута със силен удар на Паулиньо откри резулата..

Гостите поведоха с 2:0 в 71-ата минута с още едно попадение на Паулиньо, който се възползва от разбъркване в наказателното поле на Верея, овладя топката стреля силно под гредата от границата на наказателното поле.

Верея имаше възможност да отбележи гол в добавеното време на мача, но Костадин Слаев удари напречната греда.

Верея - Левски 0:2
0:1 Паулиньо (60)
0:2 Паулиньо (72)

Верея: Даниел Наумов, Здравко Запрянов, Илия Мунин (76-Пламен Тенев), Иво Иванов, Веселин Минев, Атанас Панов, Симеон Мечев, Илиян Йорданов (72-Костадин Слаев), Денислав Станчев (56-Милен Танев), Валери Домовчийски и Венцислав Христов
Треньор: Елиаш да Силва

Левски: Петър Иванов, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Паулиньо, Антонио Вутов (72-Габриел Обертан), Ривалдиньо (82-Станислав Костов), Жорди Гомес, Роман Прохазка (90-Илия Юруков), Давид Яблонски, Васил Панайотов и Ивайло Найденов
Треньор: Делио Роси

Съдия: Георги Димитров