Верея загуби с 0:1 от Берое в дербито на Стара Загора. Мачът на стадион „Трейс Арена” бе от 14-ия кръг на Първа професионална лига. Дебют за Верея направи последното ново попълнение на Верея Исмаил Иса. След загубата воденият от Илиан Илиев тим заема седмо място в класирането с 20 точки.

Първото полувреме на срещата бе изцяло равностойно, като двата тима си сменяха инициативата. Голови положения пред двете врати липсваха.

В 40-та минута футболистите на Илиан Илиев развиха добра атака отдясно, топката стигна до Осман Балде, който стреля силно от границата на наказателното поле, но изстрелът му излезе в аут.

В самия край на първата част, Верея можеше да излезе напред в резултата. Венцислав Бенгюзов центрира отдясно, Исмаил Иса надскочи защитата на беройци в наказателното поле, стреля с глава, но топката прелетя над гредата на вратата на гостите.

В началото на второто полувреме Верея натисна съперника си и бе близо до гола в 51-та минута – Селим Керкар шутира силно от пряк свободен удар, топката срещна главата на Мартин Райнов и замалко да влезе във вратата на душан Перниш.

В 55-та минута гостите също имаха възможност да открият резултата. След центриране от пряк свободен удар отляво на Антон Карачанаков, Венцислав Бенгюзов изчисти топката, Педро Еуженио я посрещна от воле от границата на наказателното поле, но топката срещна десния стълб на вратата на Георги Аргилашки.

В 61-та минута Мартин Камбуров откри резултата. Централният нападател на гостите засече с глава топката след центриране отдясно на Антон Карачанаков.

В 67-та минута Мартин Камбуров бе изведен сам срещу Георги Аргилашки, но стражът на Верея следеше играта, напусна наказателното поле и майсторски отне топката от своя съперник.

В последните минути на срещата Верея натисна сериозно Берое, но не успя да стигне до равенството.

ВЕРЕЯ – БЕРОЕ – 0:1

ВЕРЕЯ: 12. Георги Аргилашки, 33. Мирослав Енчев, 10. Елиаш Да Силва (к), 4. Селим Бен Джемиа, 24. Хюсеин Сюлеймани, 16. Петър Витанов (82 – 77. Милен Танев), 8. Осман Балде (66 – 11. Илиян Йорданов), 20. Венцислав Бенгюзов, 7. Георги Андонов (75 – 17. Валери Домовчийски), 26. Селим Керкар, 29. Исмаил Иса

Старши треньор: Илиан Илиев

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 26. Камен Хаджиев, 6. Иван Иванов, 20. Матеус Леони, 7. Мартин Райнов (к) (90 – 5. Павел Виданов), 4. Кохей Като, 8. Карлос Охене, 11. Драгош Фиртулеску (46 – 71. Антон Карачанаков), 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров

Старши треньор: Александър Томаш

Голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров (61)

Жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Селим Бен Джемиа (Верея); Мартин Райнов, Карлос Охене, Антон Карачанаков (Берое)

Главен съдия: Стефан Апостолов