Верея загуби с 0:3 от Берое в дербито на Стара Загора. Двубоят от 28 - я кръг на Първа лига се игра на стадион Трейс Арена.

Мартин Камбуров даде аванс на Берое в 17-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. В 23 - та минута Венцислав Бенгюзов центрира от пряк свободен удар, Георги Андонов игра с глава, но Душан Перниш се бе пласирал добре и улови.
В 31-ата минута многоходова акция от страна на Верея завърши с изстрел на Бенгюзов от границата на наказателното полеа, но топката мина край беройската врата.

Три минути преди края на полувремето Борислав Цонев удвой преднината на своя тим, след като се разписа от няколко метра.
В добавеното време на първата част нападателят на Верея Валери Домовчийски можеше да намали, но ударът му с глава срещна напречната греда на Берое.
В 50-ата минута Мартин Камбуров напредна сам по десния фланг и центрира прецизно към Рубен Бригидо, който стреля в движение, но Наумов изби удара му.

В 59-ата минута Антон Огнянов стреля директно от пряк свободен удар, но изпрати топката малко над горната греда. В 66-ата минута многоходова атака от страна на Берое завърши с удар на Педро Еуженио отблизо, но Даниел Наумов успя да парира.
В 86-ата минута бърза атака на Берое завърши с гол на Мартин Камбуров, който се разписа с удар от точката на дузпата.