Верея допусна загуба с 0:3 при гостуването си на Локомотив в Пловдив в среща от четвъртия кръг на Първа лига. Домакините откриха резултата в 17-ата минута след като се разписа Абделхакир Буна. Но преди това арефдрът под има да маркира нарушение срещу Максимов откъдето тръгна головата атака.

В 25-ата минута Бирсент Карагарен центрира остро, но защитник на съперника изчисти топката. Три минути по-късно Станислав Маламов от Верея проби опасно, но стреля неточно.

В 32-ата минута положението на гостите са утежни, след като защитникът Иво Иванов получи червен картон заради нарушение срещу откъсващия се Валим Посинкович. Парвиз Умарбаев реализира отсъдения пряк свободен удар за домакините за 2:0.

До края на полувремeто и двата съперника не застрашиха вратите.

В 57-ата минута Ангел Максимов стреля, топката се отби в крака на бранител на съперника, но Мартин Луков я хвана.

В 74-ата минута Емир Ахмед фаулира Анте Аралица в наказателното поле на гостите и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Зад топката застана влезлият на смяна Симеон Райков, който се разписа за 3:0.

Локомотив (Пловдив) - Верея 3:0
1:0 Абделхаким Буна (17)
2:0 Парвиз Умарбаев (33)
3:0 Симеон Райков (75-дузпа)

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвиз Умарбаев (60- Eлитон Торета), Бирсент Карагарен (59- Симеон Райков), Абделхаким Буна, Анте Аралица, Вилим Посинкович (70- Димитър Илиев).
Треньор: Бруно Акрапович

Верея: Георги Георгиев (66- Богомил Цинцарски), Емин Ахмед, Иво Иванов, Емил Йоргенсен, Милен Танев (65- Андрей Киофу), Стефан Аличков, Ангел Максимов, Станислав Маламов, Антон Огнянов (34-Денис Василиев), Билел Мехди, Милан Вушорович
Треньор: Иван Колев

Жълти картони: Йосип Томашевич (Локомотив); Ангел Максимов, Стефан Аличков (Верея)