Верея се завърна на пътя на победите след успех над Черно море във Варна с 2:1. Венцислав Бенгюзов и Валери Домовчийски бяха точни за старозагорци в мача от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Със спечелените три точки воденият от Илиан Илиев тим се завърна в Топ 6, заемайки шестото място с 23 точки.

Първата възможност в мача бе за домакините – в 6-та минута Аваду Сукуна се измъкна зад защитата на старозагорци и стреля, но Георги Аргилашки показа класа и спаси с една ръка.

В 21-та минута Георги Илиев откри резултата в полза на Черно море. Той получи пас от Атанас Зехиров пред наказателното поле, напредна, след което прати топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Аргилашки.

В 27-та минута домакините имаха нов шанс за гол – след центриране на Илиев от пряк свободен удар, Илия Миланов стреля отблизо, но топката прелетя край вратата.

В 33-та минута дойде първият сериозен шанс за Верея. Мирослав Енчев стреля с глава след центриране от пряк свободен удар, но вратарят на Черно море Емил Михайлов улови топката.

През второто полувреме Верея бе пълновластен господар на случващото се на терена. В 50-та минута Селим Бен Джемиа стреля с глава след центриране на Валери Домовчийски от пряк свободен удар, но опасният му изстрел бе уловен от Михайлов.

Четири минути по-късно Осман Балде намери пред наказателното поле Валери Домовчийски, той стреля технично, но топката премина на сантиметри от вратата. В 56-та минута Георги Аргилашки отново демонстрира класа на вратата на Верея, улавяйки топката след удар с глава отблизо на Мариян Огнянов.

В 72-та минута Илиян Йорданов направи страхотен прообив отляво, центрира по тревата в наказателното поле, топката стигна до Венцислав Бенгюзов, който от близко разстояние не сгреши – 1:1.

Три минути по-късно играчите на Илиан Илиев нанесоха своя втори удар! След центриране от корнер отдясно на вратата на Емил Михайлов, Валери Домовчийски се пласира перфектно на близката греда и с глава изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на Черно море – 1:2.

В последната минута на добавеното време на срещата Антон Огнянов стреля опасно от пряк свободен удар, но отново Георги Аргилашки бе на мястото си избивайки топката с крак.

ЧЕРНО МОРЕ – ВЕРЕЯ – 1:2

ЧЕРНО МОРЕ: 33. Емил Михайлов, 73. Ондрей Сукуп, 19. Илия Миланов, 5. Стефан Станчев, 23. Илиас Хасани, 6. Александър Цветков, 22. Мариян Огнянов (64 – 81. Антон Огнянов), 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев (к), 66. Орлин Старокин, 11. Амаду Сукуна

Старши треньор: Емануел Луканов

ВЕРЕЯ: 96. Георги Аргилашки, 33. Мирослав Енчев, 10. Елиаш Да Силва (к) (46 – 17. Валери Домовчийски), 4. Селим Бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде, 20. Венцислав Бенгюзов, 11. Илиян Йорданов (89 – 6. Иво Иванов), 7. Георги Андонов, 24. Хюсеин Сюлеймани, 29. Исмаил Иса (73 – 26. Селим Керкар)

Старши треньор: Илиан Илиев

Голмайстори: 1:0 Георги Илиев (21); 1:1 Венцислав Бенгюзов (72); 1:2 Валери Домовийски (75)

Жълти картони: Илия Миланов, Илиас Хасани, Ондрей Сукуп (Черно море); Мирослав Енчев, Пламен Колев, Илиян Йорданов (Верея)

Главен съдия: Никола Попов