Верея спечели група А на втората осмица в Първа професионална лига. Старозагорци завършиха с победа тази фаза на шампионата след 3:2 над Монтана на Градския стадион в Ловеч в мач от 32-ия кръг. Голове на Осман Балде, Селим Керкар и Селим Бен Джемия донесоха трите точки за Верея и първото място в група А с актив от 45 точки, пред втория Ботев с 44. Успехът бе пети пореден за старозагорци в първенството.

В четвъртък, 11 май играчите на Александър Томаш ще разберат своят противник в плейофите за 7-10-то място - Пирин или Берое.

Верея откри резултата още в 9-та минута на мача. Точен за старозагорци бе Осман Балде. Гвинейският полузащитник получи топката от нахлуващия отдясно Иван Бандаловски и след това я изпрати право във вратата на Корин Брукс-Мийд от границата на наказателното поле. Това е и първият гол на Балде в елита на българското първенство.

Играчите на Александър Томаш удвоиха аванса си в 28-ата минута. Селим Бен Джамия центрира много хубаво отляво, а пред вратарското поле Селим Керкар засече за 2:0.

Три минути по-късно Монтана намали пасива си. Капитанът на състава от Северна България Сергей Георгиев бе добре изведен в наказателното поле на старозагорци и направи 1:2.

Домакините стигнаха до равенството в 41-ата минута. Саер Сане комбинира с Андреас Васев, след което вкара топката във вратата на Верея за 2:2.

През второто полувреме головите положения пред двете врата бяха далеч по-малко. Верея стигна до победата с попадение на Селим Бен Джемия в 81-та минута. Осман Балде центрира от корнер, Илиян Йорданов свали топката с глава пред вратарското поле откъдето Бен Джемия я вкара зад гърба на Корин Брукс Мийд - 2:3.

МОНТАНА - ВЕРЕЯ - 2:3

Монтана: 12 Корин Брукс-Мийд - 17 Блажо Игуманович (29 - 19 Юлиан Чапаев), 5 Бирахим Сар, 29 Диарасуба Бамба, 24 Сантяго Вияфане – 11 Андреас Васев – 7 Даниел Генов, 4 Антони Иванов, 10 Петър Атанасов, 22 Сергей Георгиев (40 - 77 Небойша Иванович) - 28 Саер Сене
Старши треньор: Атанас Атанасов

Верея: 1 Пламен Колев - 21 Здравко Илиев (60 - 15 Костадин Слаев), 33 Мирослав Енчев, 5 Илия Мунин, 4 Селим Бен Джемия - 8 Осман Балде, 6 Илиас Хасани (46 - 89 Емре Емин) - 86 Иван Бандаловски, 26 Селим Керкар, 11 Илиян Йорданов - 18 Янислав Иванов (69 - 17 Валери Домовчийски)
Старши треньор: Александър Томаш

Голмайстори: 0:1 Осман Балде (9); 0:2 Селим Керкар (28); 1:2 Сергей Георгиев (33); 2:2 Саер Сен (41); 2:3 Селим Бен Джемия (81)

Жълти картони: Илиян Йорданов (Верея)

Главен съдия: Георги Димитров