Тимът на Етър стигна четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи с 3:0 Верея на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Преди почивката пропуски пред вратата на Богомил Цинцарски направиха Ерик Почански и Иван Петков.
Единственият шанс за Верея за целия мач се откри след грешка на Аласана Диара, но Станислав Маламов не успя да оползотвори ситуацията. Така почивката дойде без отбелязани голове пред двете врати и развръзката остана за втората част .
През второто полувреме логичното се случи, макар и по леко куриозен начин. В 51-ата минута Цинцарски изрита силно топката, но тя удари Румен Руменов и влетя в празната рамка. В 82-ата минута Иван Стоянов зарадва зрителите на стадион "Ивайло" с точно изпълнение за 2:0, а пет минути след това Крум Стоянов фиксира крайния резултат.

Верея: Цинцарски, Илиев(к) (45‘ Александър), Иванов, Станчев, Йоргенсен, Тевия, Диара, Киофу, Мартинович (59‘ Огнянов), Маламов, Рюстемов