Верея завърши 1:1 с Пирин на стадион „Христо Ботев” в Благоевград в първия плейоф за Лига Европа в Първа професионална лига. Страхотна задна ножица на Иван Бандаловски в добавеното време на мача донесе изравнителното попадение за старозагорци.

През първата част по-чистите голови положения определено бяха пред Верея. Първата добра възможност се откри пред Верея в 7-ата минута. Капитанът Георги Андонов намери с хубав дълъг пас Педро Еуженио отдясно, португалецът навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл успя да промуши топката между краката на вратаря Благой Макенджиев. В последния момент обаче тя се отби в крака на стража и попадна в Андонов. Опитният футболист стреля, но Благой Макенджиев се намеси и успя да изчисти в корнер.

В 9-ата Пламен Колев напусна наказателното си поле и с хубав шпагат успя да изчисти топката пред краката на излизащия сам срещу него Станислав Костов. В ответната атака се откри най-добрия шанс за старозагорци през първата част - Стилиян Николов подари топката на оставения непокрит в наказателното поле Педро Еуженио. Португалецът мигновено стреля, но Макенджиев отново се намеси и изби. Секунди по-късно вратарят на Пирин отново спаси вратата си след далеч изстрел на Еуженио.

В 28-ата минута отбраната на старозагорци бе поставена под напрежение след триково разиграване в наказателното поле между Попев, Младенов и Костов. Последният стреля отблизо, но Колев прояви страхотен рефлекс и с крак успя да изчисти.

Още с подновяването на играта най-активният в редиците на Верея през първите 45 минути - Педро Еуженио, можеше да се разпише. Португалецът се измъкна зад защитата на “орлетата”, възползва се от лошо върнатата назад към Макенджиев топка и опита с техничен прехвърлящ удар да открие резултата. За негов малшанс обаче топката намери мрежата от външната й страна.

Точно след час игра футболистите на Александър Томаш имаха нова възможност за гол. След центриране от пряк свободен удар Васил Калоянов стреля, но топката излезе в аут.

В 81-та минута домакините поведоха в резултата след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Иван Цветков – 1:0.

Пет минути преди края на мача Аймен Суда ритна Педро Еуженио, след което настъпи сериозно спречкване между играчите на двата отбора. След като страстите поутихнаха, съдията Станислав Ставров вдигна червен картон на Аймен Суда от домакините и два бързи жълти картона на Педро Еуженио, като причината за втория бе, че аплодира решението на главния арбитър да изгони съперниковия футболист.

Развръзката в мача дойде в последните секунди на добавеното време. След изпълнение на корнер отдясно на вратата на Пирин, Стилиян Николов от домакините не успя да изчисти топката и Иван Бандаловски със страхотна задна ножица изравни – 1:1.

Реваншът е на 20 май, събота на стадион „Трейс Арена” в Стара Загора.

Пирин: 22. Благой Макенджиев, 11. Даниел Младенов, 19. Станислав Костов, 9. Рос Дженкинс, 24. Антон Костадинов, 7. Тони Тасев (57 – 6. Орлин Старокин), 18. Юлиян Попев - к, 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощърна (72 – 10. Аймен Суда), 27. Костадин Ничев, 21. Александър Башлиев
Старши треньор: Милен Радуканов

Верея: 1. Пламен Колев, 2. Самуел Инкоом, 86. Иван Бандаловски, 3. Владимир Зафиров, 21. Здравко Илиев, 20. Венцислав Бенгюзов (82 – 10. Елиаш Да Силва), 8. Осман Балде, 14. Георги Андонов - к, 77. Педро Еуженио, 11. Илиян Йорданов (27 – 26. Селим Керкар), 32. Васил Калоянов (67 – 17. Валери Домовчийски)
Старши треньор: Александър Томаш

Голмайстори: 1:0 Иван Цветков (81); 1:1 Иван Бандаловски (90+2)

Жълти картони: Юлиян Попев, Даниел Младенов, Орлин Старокин (Пирин); Венцислав Бенгюзов, Селим Керкар, Пламен Колев, Педро Еуженио (Верея)

Червени картони: Аймен Суда (Пирин); Педро Еуженио (Верея)

Главен съдия: Станислав Ставров