Верея пропусна да победи Дунав в дебютния си мач в Първа професионална лига. Старозагорци направиха много силно второ полувреме, но няколко пропуска и добре намеси на вратаря на Дунав Мартин Луков, донесе само само точка на водения от Александър Томаш тим.

Мачът на „Лудогорец Арена” в Разград започна с положение за Верея - Педро Еуженио стреля от фаул от границата на наказателното поле Дунав, но топката премина над напречната греда. Ивенно португалецът бе най-дейният в редиците на Верея през мача.

През втората част отново Педро имаше възможност да се разпише на няколко пъти. Три минути след подновяването на играта той стреля хубаво от далеч, но Луков се намеси и изби в корнер. Пет минути ситуацията се повтори със същите действащи лица. В 58-та минута Амаду Сукуна също пробва късмета си с хубав шут, но отново вратарят на русенци надделя в двубоя. В 66-та минута Педро отправи много хубав далечен удар, но Мартин Луков се намеси решаващо и изби топката в корнер. След три минути португалецът отново бе замесен в интересен момент пред вратата на домакините – той получи хубав пас, изпревари Луков и го прехвърли, но Дарко Стоянов настигна топката преди гол линията и успя да изчисти. В 71-та минута дойде и най-чистото положение за Дунав – след остро центриране в наказателното поле на Верея, Бранимир Костадинов не успя да засече топката, а Илия Мунин успя да я изчисти в корнер.

Статистика:
Дунав: 1. Мартин Луков – 66. Искандер Джалилов, 15. Дарко Стоянов, 22. Михаил Милчев, 70. Антон Огнянов – 11. Диян Димов(к), 17. Спас Георгиев (51 – 7. Николай Колев), 8. Ивайло Раденцов (61 – 12. Светослав Читаков), 94. Юлиян Ненов – 77. Бранимир Костадинов (73 – 10. Васил Шопов), 9. Мирослав Будинов

Верея: 1. Пламен Колев – 21. Здравко Илиев, 5. Илия Мунин, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев – 10. Елиаш да Силва(к), 25. Георги Ангелов, 77. Педро Еуженио, 8. Александър Пасченко (46 – 7. Момчил Цветанов), 9. Амаду Сукуна (87 – 11. Александър Якимов) – 32. Васил Калоянов (74 – 39. Методи Костов)

Жлъти картони: Юлиян Ненов, Мирослав Будинов, Ивайло Раденцов (Дунав), Александър Пасченко, Момчил Цветанов, Здравко Илиев, Методи Костов (Верея)

Главен съдия: Георги Кабаков
Помощници: Мартин Маргаритов, Георги Калудов