Ботев Враца победи с 3:0 Верея в двубой от 25-ия кръг на Първа лига. След този успех домакините вече са 9-ти с 30 точки, докато старозагорци остават 14-ти (последни) с 6 пункта.

Домакините решиха нещата още допреди изтичането на един час от началото на двубоя. Мартин Кавдански даде аванс на Ботев Враца в 19 - та минута през първата част. В 31 - та минута Андреис Ковальов се измъкна сам в наказателното поле и стреля с десния крак по диагонал, а топката се отби в дясната греда и излезе в корнер.

В 32 - та минута Денислав Станчев стреля от свободен удар, но слабо с полувисока топката, която бе изчистена от защитата на Ботев Враца.

В началото на второто полувреме Даниел Генов в 53 - та минута и Петър Атанасов в 57 - та минута в рамките на 4 минути осигуриха трите точки на врачани.

Верея: 22. Ганев, 4. Мачадзе (к), 30. Гвазава, 14. Иванов, 21. Тимоте (Теофилос Курупис 69'), 33. Нтойа, 18. Доброволски, 11. Станчев, 77. Ковальов, 9. Ризванович (Божидар Христов 76'), 19. Аурелиен (Бедри Рюстемов 63')